BAŞBAKAN DAVUTOĞLU BİLGİSAYAR SÖZÜNÜ YERİNE GETİRDİ

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » BAŞBAKAN DAVUTOĞLU BİLGİSAYAR SÖZÜNÜ YERİNE GETİRDİ

 

Kastamonu ziyaretinde 2 ilkokul öğrencisine bilgisayar sözü veren Başbakan Ahmet Davutoğlu, sözünü yerine getirdi. Bilgisayarlar, Kastamonu Valiliği tarafından öğrencilere teslim edildi.

Başbakan Davutoğlu Kastamonu

4 Şubat’ta bir dizi ziyarette bulunmak ve AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı’nın kongresine katılmak üzere Kastamonu’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan 2 ilkokul öğrencisi bilgisayar istemişti. Öğrencilerin talebine olumlu yanıt veren Başbakan Davutoğlu, Atatürk İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencileri Sefa Karaçam (9) ve Orhan Sarıbaş’a (10) istedikleri bilgisayarları gönderdi.
Kastamonu Valiliği’ne davet edilen öğrenciler, burada valilik makamında Vali Şehmus Günaydın’dan bilgisayarlarını teslim aldı. Öğrencilere bilgisayarlarını teslim eden Vali Günaydın, öğrencilerden bilgisayarlarını ders çalışmak için kullanmalarını isteyerek, oyun oynamanın zararlarını anlattı.
Vali Günaydın, “Çocuklarımızın, Başbakanımızdan bilgisayar talepleri olmuştu. Biz de bilgisayar taleplerini çocuklarımıza takdim ettik. Çocuklarımıza da bol bol ders çalışmaları için bilgisayar verdiğimizi söyledik. Fazla oyuna dalmamalarını ve bilgisayarları ders çalışmak için kullanmaları yönünde tavsiyelerde bulunduk” diye konuştu.
İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencileri Sefa Karaçam ve Orhan Sarıbaş ise, kendilerine bilgisayar gönderen Başbakan Ahmet Davutoğlu’na teşekkür ederek, “Başbakanımız, Kastamonu’ya geldiğinde ondan bilgisayar istemiştik. Sayın Valimiz de bize bu bilgisayarları verdi. Hediye için teşekkür ediyoruz ve Başbakanımıza selamlarımızı gönderiyoruz. Aldığımız bilgisayarlarla ders çalışacağız” şeklinde konuştular.
Bilgisayarlarını alan çocukların mutlulukları yüzlerinden okunurken, Kastamonu Valiliği önünde velileriyle birlikte hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmediler. / İHA

ılgarini , kastamonu ürünleri , kastamonu el sanatları , kastamonu organik tarım, kastamonu yöresi , kastamonu portal , kastamonu yemek , kastamonu giyim , kastamonu şivesi

25 Mart 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar