BOZKURT MYO’NUN TEMELİ DUALARLA ATILDI

Ana Sayfa » İLÇELER » Bozkurt » BOZKURT MYO’NUN TEMELİ DUALARLA ATILDI

 

Bozkurt Meslek Yüksek Okulu ek hizmet binasının temeli törenle atıldı.

 

Bozkurt Meslek Yüksek Okulu

Sınarcık semtindeki eski bayram yerinde yapımına başlanan Kastamonu Üniversitesi’ne bağlı Bozkurt Meslek Yüksekokulu’nun temeli, Kastamonu Üniversite Rektörü Seyit Aydın ve protokol üyeleri tarafından atıldı. Bozkurt Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Pektaş yaptığı konuşmada, “Meslek yüksek okulumuzda 5 program, 6 bölüm bulunmaktadır. El sanatları bölümü altında seramik ve cam çinicilik, kuyumculuk ve takı tasarımı bölümleri, elektronik ve otomasyon bölümü altında elektronik ve haberleşme teknolojisi bölümü, mülkiyet koruma ve güvenlik bölümü altında sivil savunma ve itfaiyecilik programı, finans ve sigortacılık bölümü altında bankacılık ve sigortacılık ve tasarım bölümü altında grafik tasarım şeklinde 6 tane bölümümüz bulunmaktadır” dedi.

Yüksekokulunun yapımına büyük emek harcayan Bozkurt Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş de, “Yüksekokul için şuan kimsenin katkısı olmadı, yüksekokul bizim kendi öz kaynaklarımızla, belediyenin kendi öz kaynaklarıyla yapılıyor. Kısaca açıklamak gerekirse bizim bir arsamız var, bunu kat karşılığı inşaat firmasına verdik, oradan aldığımız dairelerin karşılığında ise inşaat firması bize bu okul binasının kabasını yapacak. Bu okulun kabası Allah nasip ederse Haziran ayı sonunda bize teslim edilecek. İnşallah yardımseverlerin desteğiyle ikinci öğretim yılına hazırlayacağız” diye konuştu.

Kaymakam Murat Gökoğlu ise, meslek yüksekokulları ve üniversitelerin ilçelerin gelişimi ve ivme kazanası için çok önemli olduğunu ifade etti.

Temel atma töreninde son konuşmayı yapan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Bozkurt Meslek Yüksek Okulu’nda bir bölümün faal olduğunu ve ikinci bölümün de faaliyete geçtiğini belirterek, “Şuan iki bölümümüz faaliyete geçiyor. Üçüncüsü de inşallah itfaiye, başkanımızın da söylediği gibi onu da bu sene inşallah faaliyete geçireceğiz. Dolayısı ile sizin 2015-2016 eğitim-öğretim akademik yılında üç tane bölümünüz talebe almış olacak” diyerek Bozkurtlulara müjde verdi.

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Abdurrahman Aydın’ın okuduğu dualarla kurban kesilerek okulun temeli atıldı. / İHA

Kastamonu Ürünleri

10 Mart 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar