CİNAYET SANIĞINA ‘MEŞRU MÜDAFAA’ TAHLİYESİ

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » CİNAYET SANIĞINA ‘MEŞRU MÜDAFAA’ TAHLİYESİ

Kastamonu’da derede balık tutarken, yanına gelip kendisine silahla ateş eden kişiyi öldüren cinayet zanlısı, ‘meşru müdafaa’ gerekçesiyle beraat etti.

 

Kastamonu 12 Yıl Hapis

Olay, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Kastamonu’ya bağlı Başören köyünde yaşandı.

İddialara göre, Burak İ. (23) ve yakınları derede balık tutarken, aralarında husumet bulunan 44 yaşındaki Bayram M.’nin saldırısına uğradı. Silahlı saldırıya uğrayan Burak İ. ve yakınlarının karşılık vermesi sonrası Bayram M., hayatını kaybetti.

Olay sonrası tutuklanan Burak İ.’nin, 4.5 ay hapis yattıktan sonra mahkeme heyeti tarafından yaşanan olayda ‘meşru müdafaa’ olduğu gerekçesiyle tahliyesine karar verilmişti.
Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması devam eden Burak İ., son kez hakim karşısına çıktı. ‘Kasten adam öldürme’ suçundan müebbet hapsi istenen Burak İ., yaşanan olaydan dolayı pişman olduğunu belirterek, “Ne kadar da haklı olsam, böyle bir olayın yaşanmasını istemezdim. Türk adaletine güveniyorum” dedi.
Mahkeme heyeti, Burak İ.’nin aile bireylerine ve kendisine direnç gerçekleştirilmesi nedeniyle o anki saldırıyı defetme zorunluluğu bulunduğuna hükmederek, cinayeti meşru müdafaa sınırları içerisinde kabul ederek, beraatına karar verdi.

ılgarini , kastamonu ürünleri , kastamonu el sanatları , kastamonu organik tarım, kastamonu yöresi , kastamonu portal , kastamonu yemek , kastamonu giyim , kastamonu şivesi

20 Mart 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar