Engelli Vatandaş Oyunu Kullanamadı

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » Engelli Vatandaş Oyunu Kullanamadı

Kastamonu’da, geçirdiği kaza sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum olan engelli vatandaş, bu kez oyunu kullanmayı başaramadı.

kastamonu13

Yaklaşık 10 yıl önce geçirdiği kaza sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum olan Cemal Elbastı (70), 7 Haziran Genel Seçimleri kapsamında oy kullanmak için gittiği okulda engelle karşılaştı.
Oy kullanacağı Abdülhak Hamit İlkokulu’na giden ve okulda asansör bulunmayan Cemal Elbastı, üçüncü katta bulunan sandığına gitmek için görevlilerden yardım istedi. İddiaya göre, engelli vatandaşa kimsenin yardım etmemesi üzerine Cemal Elbastı, yetkililere tepki göstererek okuldan ayrıldı.
Üçüncü kattaki sandığına çıkmak için görevlilerden yardım istediğini belirten Cemal Elbastı, “Okula geldiğimde oy kullanacağım sandığın üçüncü katta olduğu öğrendim. Okulda asansör bulunmuyordu. Ardından ben de oy kullanmak için görevlilerden yardım istedim. İlk öncelikle bana, oy sandığının aşağıya getirileceğini söylediler. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra sandık gelmedi. Tekrar söylediğimde kimse benimle ilgilenmedi. Ben de duruma tepki göstererek oy kullanmadan ayrıldım” dedi.
Her seçim döneminde engelli vatandaş olarak aynı sorunlarla karşılaştığını ifade eden Elbastı, Yüksek Seçim Kurulu’nun bu soruna en kısa sürede çözüm bulmasını istedi.

7 Haziran 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar