Kastamonu Belediyesinden Ücretsiz Kablosuz İnternet Hizmeti

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » Kastamonu Belediyesinden Ücretsiz Kablosuz İnternet Hizmeti

Kastamonu Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü parklarda ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu bazı bölgelerde ücretsiz kablosuz internet hizmeti verme yolunda kolları sıvadı.

kastamonu10

Bu kapsamda ilk pilot uygulama İstiklal Yolu Parkında başladı. Uygulamada vatandaşlar cihazlarının Wi-Fi özelliği ile Kastamonu Belediyesine ait kablosuz erişim noktasına bağlanıyorlar ve ardından karşılarına gelen ekranda cep telefonu numaralarını giriyorlar. Kullanıcıların cep telefonlarına ücretsiz olarak gönderilen şifre ilgili alana girildikten sonra internet erişimine kavuşulmuş oluyor. Girilen web alanlarının bilgisi kullanıcıların cep telefonu bilgileri ile eşleştirilmiş olarak, 5651 sayılı kanun uyarınca, güvenlik amacıyla kaydediliyor. Kullanıcı başı maksimum 4 Mbps hızda bağlantı sunan sistemde süre sınırlaması olmadığı bildirildi. Pilot uygulamanın başarılı olması halinde ücretsiz kablosuz internet hizmetinin diğer bölgelerde de uygulanmaya başlanacağı öğrenildi.

1 Haziran 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar