Küre Okul Öncesi Eğitime Dikkat Çekildi

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » Küre Okul Öncesi Eğitime Dikkat Çekildi

Küre Anaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladıkları etkinlik ile okul öncesi eğitime dikkat çekildi.

kastamonu1

Etkinlik öncesinde okul öncesi eğitimin gerekliliğine ilişkin açıklamayı okul öğretmenlerinden Nur Maden gerçekleştirdi. Maden, “Okul öncesi eğitimin amacı, çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun var olan yeteneğini görür hale getirmektir. Yaşamın ilk 6 yılını uzmanlar okuldan önceki altın yıllar olarak tanımlamaktadırlar, bu yüzden biz okul öncesi öğretmenleri olarak ’Yedi çok geç’ diyoruz. Çünkü zeka gelişiminin yüzde 70’lik kısmı 7 yaşına kadar tamamlanıyor. 3 yaşına kadar bir çocuğun beyni bir yetişkinden 2,5 kat daha fazla hızlı çalışıyor. 6 yaşına kadar bir profesörden 2 kat daha hızlı beyine sahiptirler. Psikolojik hastalıkların ve kişilik bozuklukların temel nedeni de bu dönemde ki yanlış eğitimden kaynaklanmaktadır. Doğruyu, yanlışı ve güzel konuşması bu yaşta kazanılır. Toplumu, çevreyi, evreni ve insan davranışlarını öğrenme bu yaşta başlar. Aile içerisinin tek başına yetmediği, çocuğun kendi yaşıtlarıyla birlikte olabileceği, bedensel ve zihinsel gelişmelerin sağlıklı gelişmelerini sürdürebilecekleri bir ortam olduğu için okul öncesi eğitim önemli ve gereklidir’’ ifadelerini kullandı.
Şiirlerin okunduğu etkinlik sonrasında öğrenciler tarafından rot gösterileri sergilendi. Küreli vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan ’’Okul öncesi eğitime dikkat ’’ etkinliği program sonrasında düzenlenen kermes ile son buldu. Etkinliğe, Küre Kaymakamı Şahin Kazancı, İlçe Jandarma Komutanı Şeref Ay, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Öz, Küre Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Sait Yıldırım,Küre İlçe Emniyet Amiri Mehmet Yavuz,Küre Müftüsü Ali Çebi,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tursun, okul müdürleri ve davetli Küreliler katıldı.

3 Haziran 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar