KÜRELİ VATANDAŞLAR VALİ GÜNAYDIN’I İLÇELERİNE DAVET ETTİ

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » KÜRELİ VATANDAŞLAR VALİ GÜNAYDIN’I İLÇELERİNE DAVET ETTİ

Küre’ye bağlı Ersizlerdere Köyü sakinleri, Vali Şehmus Günaydın’ı köylerine davet etti.

KÜRELİ

Ersizlerdere köyünde meşhur Ecevit çorbasıyla bilinen Emin Çelik, Kastamonu Valisi Şehmuz Günaydın’ı Ersizlerdere Köyüne çorba içmeye davet etti. Küre ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Ersizlerdere köyünde meşhur Ecevit çorbası ikram etmek için Vali Şehmus Günaydın’ı mekanlarına davet eden Emin Çelik, “Valimize, ilçemizin kalyonunu ve doğal güzelliklerini göstermek istiyoruz. Ayrıca Valimize, meşhur Ecevit çorbasından ikram etmek istiyoruz” dedi.
Vali Günaydın’ı köylerine davet ettiğini ifade eden Emin Çelik, “Sayın Valimizin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Sayın Valimizi köyümüze davet etmek istiyoruz. Valimizi ve diğer devlet büyüklerimizi köyümüzde ağırlamaktan mutluluk duyarız” diye konuştu. Şimdiye kadar Kastamonu’da valilik görevinde bulunan devlet büyüklerinin Ersizlerdere köyüne gelerek meşhur Ecevit çorbasından tattığını aktaran Emin Çelik, “Köyümüz, Çanakkale Savaşında tüm erkeklerini kaybetmiştir. Bu yüzden köyümüzün adı Ersizlerdere köyü olarak geçiyor. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yılının kutlandığı şu günlerde tüm erkeklerini kaybeden köyümüzde sayın Valimizi ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Bu yüzden sayın valimizi en kısa sürede köyümüze bekliyoruz” şeklinde konuştu.

28 Nisan 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar