MHP’den Seçim Sonrası İlk Açıklama

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » MHP’den Seçim Sonrası İlk Açıklama

7 Haziran Genel Seçimleri sonrası tekrar milletvekili seçilen MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, milletin başkanlık sistemi yerine demokrasi dediğini söyledi.

kastamonu17

Halkın sandıkta iktidara hesap sorduğunu ve halkın tercihinin başkanlık değil demokrasi olduğunu gösterdiğini belirten Emin Çınar, seçimlerin hem Kastamonu’ya hem de Türkiye’ye hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, Türk Milleti’nin tercih yaptığını ve halkın teveccühleri milletvekili seçildiğini kaydetti.
Oy veren ve oy vermeyen herkese teşekkür eden Emin Çınar, “Halkımız sandığa giderek seçimini yapmıştır. Sandıktan çıkan sonuca göre AKP tek başına iktidar olamıyor ve hayal ettiği başkanlık sistemini hayata geçiremiyor. Halkımız başkanlık hevesinde olan iktidara sandıkta demokrasi dersi verdi. Ortada koalisyon hükümeti gözüküyor. Bu ülkenin yarınları için hayırlı bir yapı kurulur diye düşünüyorum” dedi.
“HALKIMIZ OYUNA SAHİP ÇIKTI”
MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı ise, hedeflerinin Kastamonu’da birinci parti olmak olduğunu ancak halkın tercihinin bu yönde karar kıldığını ifade ederek, şunları söyledi:
“Kastamonu halkı takdirini ortaya koydu. 1 milletvekili ile Kastamonu’yu en iyi şekilde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil etmeye devam edeceğiz. Hem belediyenin hem de devletin tüm imkanlarının kullanılmasına rağmen halkımız bize sahip çıktı. Halkımıza çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızda emeği geçen tüm teşkilatıma şükranlarımı sunuyorum”

8 Haziran 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar