(Özel Haber) İtfaiyenin Zorlu Kedi Kurtarma Operasyonu

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » (Özel Haber) İtfaiyenin Zorlu Kedi Kurtarma Operasyonu
Kastamonu’da iki apartman arasındaki 8 metrelik dar boşluğa düşen yavru kedi için her yolu deneyen itfaiye ekibi, çabaları sonunda kediyi kurtardı.
d

Kastamonu Honsalar Mahallesi Tarakçılar Sokak’ta bulunan iki apartman arasındaki 8 metrelik dar boşluğa düşen yavru kedi, düştüğü yerden tekrar çıkamadı. Düştüğü yerde kaç gün kaldığı bilinmeyen yavru kediyi, evde ikamet eden vatandaşlar fark etti. Yavru kediyi düştüğü yerde iki gün boyunca apartman boşluğuna iple mama salarak besleyen vatandaşlar, yavru kediyi kendi imkanlarıyla kurtaramayınca Kastamonu Belediyesi’nden yardım istedi. Kastamonu Belediyesi’ne bağlı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, ilk önce olay yerine gelerek kedinin düştüğü yeri kontrol etti. Tekrar İtfaiye Müdürlüğü’ne dönen ekipler, buradan gerekli teçhizat ve malzemeleri alarak geri geldi. Bir süre hazırlıklarını sürdüren itfaiye ekipleri, 8 metre yükseklikteki dar boşluğa ip merdiven salarak aşağıya inmeye çalıştı. Boşluğun dar olmasından dolayı zorlanan itfaiye ekibi, kedinin düştüğü yere kadar inmeyi başardı. Buradan yavru kediyi kucaklayan itfaiye ekibi, indiği yerden büyük güçlükle çıkabildi. Uzun uğraşlar sonunda yavru kedi, sağ salim düştüğü yerden çıkartılarak, mahalle sakinlerine teslim edildi. Kedinin kurtarılması nedeniyle büyük sevinç yaşayan mahalle sakinleri, itfaiye ekiplerine teşekkür ettiler. İtfaiye görevlileri, mahsur kalan hayvanları kurtarmak için mutlaka her yöntemi denediklerini söyledi. Bu arada, kedinin korkudan titrediği görüldü. Mahalle sakinleri, kediyi bir süre sevdikten sonra serbest bıraktı. Yavru kedi, daha sonra mahallede annesini aradı.
Kedinin kurtarılması esnasında Kastamonu Belediyesi’ne bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de hazır bulundu. Ekipler, kedinin gözlerinin renklerinin farklı olduğunu ve Van kedisi olduğunu belirttiler.
MAHALLE SAKİNLERİ, YAVRU KEDİYİ İKİ GÜN DÜŞTÜĞÜ YERDE BESLEDİ
Mahalle sakinlerinden Reyhan Kavuş, yavru kediyi düştüğü yerde iki gün önce gördüğünü belirterek, “Apartman boşluğuna düşmüş. Buradan ip salarak yiyecek bir şeyler vermeye çalıştım. Kendi imkanlarımla kurtaramadım. Kurtarmaya baya uğraştım. Daha sonra belediyeyi arayıp yardım istedik. İtfaiye Müdürlüğü’nden gelip baktılar. İtfaiye ekipleri, yavru kediyle ilgilendiler. Sonuçta bu da can, bu kediyi buradan kurtarmamız gerekiyor” dedi.
Eve giderken iki duvar arasında kedinin miyavlama sesini duyduğunu ifade eden Reyhan Kavuş ise, “Eve giderken iki duvar arasında kedinin sesini duydum. Daha sonra buraya çıkıp baktım, kedi olduğunu gördüm. Ardından kedinin karnını doyurdum. Kurtarmaya çalıştım fakat kurtaramadım. Elimden fazla bir şey gelmedi. Yaklaşık 8 metre derinlikte dar bir boşluğa düşmüş” diye konuştu. 
17 Haziran 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar