Sağlık Çalışanları Kamil Furtun İçin İş Bıraktı

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » Sağlık Çalışanları Kamil Furtun İçin İş Bıraktı

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesi devlet hastanesinde, geçtiğimiz hafta Samsun’da öldürülen Opr. Dr. Kamil Furtun için sağlık çalışanları 15 dakika iş bırakarak basın açıklaması yaptı.

kastamonu1

Hastane önünde toplanan sağlık çalışanları adına açıklama yapan Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Gürcan, Samsun’da görevi başında üç kurşunla öldürülen Opr. Dr. Kamil Furtun’u kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşadıkları ifade etti. İnsanların sağlığı için canla, başla ve aşkla görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti lanetlediklerini belirten Gürcan, “Cuma günü meslektaşımız Opr. Dr. Kamil Furtun, bir densizin, bir kendini bilmezin üç kurşunuyla şehit edildi. Çalıştığı hastanesinde kime sorsanız çok iyi bir insandı köyden gelen hastalarına geri dönecek parası olup olmadığını soran bir arkadaşımızdı şehit edilmesi tüm yurttaki sağlık çalışanlarımızı derinden üzdü. İnsanlarımız maalesef sağlıkta şiddeti bir hak gibi görebiliyorlar. Sağlık Bakanlığı olarak sağlıkta şiddeti lanetliyor ve kınıyoruz” dedi.
15 dakikalık iş bırakma eylemine muayene olmaya gelen hastalar ve hasta yakınları da destek verdi.

1 Haziran 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar