Tahsin Babaş Spor Salonunu İnceledi

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » Tahsin Babaş Spor Salonunu İnceledi

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesinde yapımı devam eden spor salonunda incelemelerde bulundu.

kastamonu8

Kastamonu Üniversitesi kampus alanı içerisine Kastamonu Belediyesi tarafından yapılan spor salonunu gezen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yürütülen çalışmalar hakkında Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’dan bilgiler aldı.
Kastamonu Üniversitesinin şehir için önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Üniversitemize toplum olarak, birey olarak, kurum olarak birlikte ele alıp her türlü yardımı yapmamız lazım. Çünkü üniversite geliştikçe Kastamonu gelişecektir bu Kastamonu gündeminde kaçınılmaz bir konudur. Bizde üniversitemizin talebi üzerine bir spor salonu yapma kararı aldık. Bin 500 metrekare alana germe mebran sistemi ile yapıldı. Kaba kısmı bitti içerde taban döşemesi, ısıtma sistemleri, havalandırmalar, potaların yerleştirme sistemleri var onu da kısa zamanda bitirip üniversitemize teslim edeceğiz” dedi.
Kastamonu Belediyesi olarak böyle bir hizmeti yaptıkları için mutlu olduklarını ifade eden Babaş, bütün herkesin elinden geldiği kadar herkesin yardımcı olmasını gerektiğini ve üniversitenin kapasitesinin alanının olduğunu yatırımcılardan elinde imkanı olanlardan üniversiteye yardım istedi.
Toplum olarak birlikte ele alınırsa üniversitenin kısa zamanda büyütülüp geliştirilebileceğine işaret eden Tahsin Babaş, “Rektör hocamıza, akademisyenlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Buraya gelen öğrencilerin buradan memnun ayrıldıklarını mezuniyet töreninde gördüm. Bundan sonra inşallah Kastamonu daha yüklü kapasite ile öğrenci alır. Fakültelerimiz hızlı hızlı açılır. Bizde üniversitenin gelişmesi ve kalitesinin artması yolunda büyük adımlar atmış oluruz” diye konuştu.
Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ise, şöyle konuştu: “Şuanda Kastamonu’da gördüğünüz metrekare olarak en büyük seyyar spor salonu Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’nun öncelikle tatbikat merkezi olacak. Tabi her alanda hizmet verecek bir spor salonudur. Bunu bize belediyemiz yapıyor. Kaba kısmı bitti içinin dizaynı kaldı. En kısa zamanda belediyemiz spor salonunu tamamlayıp hizmete sunacaktır. Başkanımıza, belediyemize teşekkür ediyoruz”

5 Haziran 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar