Tübitak Destekli Fuar Küre’de Açıldı

Ana Sayfa » HABER ARŞİVİ » Tübitak Destekli Fuar Küre’de Açıldı

Küre Mehmet Akif Ersoy (MAE) Ortaokulu’nda TÜBİTAK-4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi.

e

Bilim Fuarı’nda 79 öğrenci Proje Sorumlusu Gülcan Kale ve 8 öğretmenin rehberliğinde hazırladığı 39 projeyi sergiledi. Küre İlçe Kaymakamı Şahin Kazancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tursun,İlçe Müftüsü Ali Çebi ve Okul Müdürü M.Nuri Öz tarafından açılışı gerçekleşen TÜBİTAK tarafından destekli 4006 bilim Fuarı’nda , İngilizce,Türkçe, Matematik, Fen, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi,Sosyal Bilgisi olmak üzere toplamda 6 dalda sergilenen projeleri tek tek gezen Küre Kaymakamı Şahin Kazancı öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.
Sergi sonrasında okulda serilenen resim sergisininde açılışına yaparak gezen Küre Kaymakamı Şahin Kazancı etkinlik sonrasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri kutladı. Okul Müdürü M.Nuri Öz ise sergi sonrasında yaptığı kısa açıklamasında, “Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın bu yıl ikincisini düzenlemekteyiz.Fuarımızda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum, bu tür etkinliklerimiz devam edecek, sergimiz 21-21 Mayıs tarihleri arasında 2 gün sürecek” dedi.
4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’na Küre Kaymakamı Şahin Kazancı, Küre İlçe Emniyet Amiri Mehmet Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tursun, İlçe Müftüsü Ali Çebi,okul müdürleri, öğretmenler,öğrenciler ve davetli Küreliler katıldı.

21 Mayıs 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar