VALİ GÜNAYDIN’DAN GREV AÇIKLAMASI

Ana Sayfa » Ekonomi » VALİ GÜNAYDIN’DAN GREV AÇIKLAMASI

 

Vali Şehmus Günaydın, SFC Entegre Orman Ürünlerinde 45 gündür devam eden grevin yakın zamanda çözülmesini beklediklerini söyledi.

 

Şehmus Günaydın

Vali Günaydın, Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Belediye Nikah ve Konferans Salonunda gerçekleştirdiği 58. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Genel Kurulda konuşan Vali Günaydın, esnafların, toplumun çok önemli bir kesimini ilgilendiren bir durum olduğunu ifade ederek, “Esnafımızın durumunun iyi olması, birçok kesiminin durumunun iyi olmasına vesile oluyor. Esnafımızın, tarihten gelen çok önemli bir esnaf kültürü var. Bu, birçok ülkede yok. Bugün esnafımızı ayakta tutan bu gelenekler, bu görenekler, bu kültürdür. Aynı zamanda ortaya koymuş oldukları prensiplerle günümüzde de birçok olayda toplumda bütünleşen esnaflarımız, Kastamonu’da da yapmış olduğu birçok çalışmada da aramızda yer alıyor” dedi.

Esnafların durumunun daha iyi olabilmesi için mutlaka pastayı büyütmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Günaydın, “Daha fazla büyüyebilmemiz için, daha fazla istihdam oluşturabilmemiz için mutlaka pastayı büyütmemiz gerekiyor. Pastayı da daha fazla çalışarak, daha fazla enerji harcayarak, daha fazla gayret göstererek büyüteceğiz. Bunun yolu turizm potansiyelimizi harekete geçirmekle olur. Yeraltında olan madenlerimizi, harekete geçirmek, orman varlıklarımızı harekete geçirmek, böyle yaptığımız zaman esnafımızın durumu daha da gelişecek, pasta daha da büyüyecek, bundan da herkes nasibini alacaktır. Esnafımızda gelişen koşullar karşısında durumunu gözden geçirmesi gerekiyor. Bunu birçok arkadaşlarımızla konuştuk. Özellikle yemin törenlerinde asker aileleriyle olan münasebetlerde ortaya çıkan aksaklıklarda sağ olsunlar başkanımız ve yönetim kurulu üyelerinin çalışmalarıyla esnaflarımızla görüştük. Bu sayede bizde, bize gelen şikayetleri kendilerine iletme imkanı bulduk. Böyle yaptığımız zaman bundan bir sonuç alabiliyoruz” diye konuştu.
“SFC’de işçilerin grevinde 45’inci güne giriyoruz” diyen Vali Günaydın, şöyle konuştu: “Bu kadar yeter diyoruz, taraflara da buradan çağrıda bulunmak istiyoruz. Her iki tarafla da görüşüp inşallah, yapmış olduğumuz çağrılara kısa sürede cevap vereceklerdir. İnşallah yakın zamanda çözüm alabileceğimizi düşünüyorum. Biran önce bu grevin sona erdirilmesi gerekiyor. Çünkü grevin sadece orada çalışan işçi kardeşlerimizi değil, aynı zamanda esnafımıza, nakliye yapan esnafımıza da çok önemli kayıplara neden olduğunu düşünüyorum. Bu kayıpların giderek ilimiz ekonomisi için ve gerek ülke ekonomisi için daha büyük konumlara gelmemesi için herkesten fedakarlık bekliyoruz. İnşallah yakın zamanda sizlere müjdeli haberi veririz dişe düşünüyoruz”

“GENEL HİZMETLER GELİRSE, ESNAFIN SORUNU AZALIR”

Esnaf ve sanatkarların durumlarını ve sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Esnafların ne istediklerini hem konuşup hem tartışıyoruz. Bir ilin gelişmesinde en önemli katkısı olan Esnaf ve Sanatkarlar odasıdır. Öncelikle genel hizmetle karşısında birlik ve beraberlik içerisinde esnafıyla, sanatkarıyla, iş adamıyla, siyasetçisiyle, sivil toplumuyla, odasıyla, Valisiyle hep birlikte beraber memleketimizin tüm yatırımlarını takip etmek zorundayız. İl seçildiğim gündem beri en çok uğraştığım konu genel hizmetlerdir. Şuna inanıyorum genel hizmetler ne kadar çok gelirse gelişmişlik artar. Esnafın sorunları azalır. İstihdam çoğalır. Bunun içinde ciddi mana da çabalar gösteriyoruz, çalışmalar yapıyoruz. İnşallah bunların sonuçlarını da memleket olarak, millet olarak alırız” diye konuştu. / İHA

Kastamonu Ürünleri, Kastamonu El Sanatları, Kastamonu Turizm

13 Mart 2015

Yazarın Diğer Yazılarını Görüntüle

BENZER İÇERİKLER

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali Yıldırım’dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam ZiyaretleriKastamonu Valisi Mesut Yıldırım, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden...

Kayabaşı Kanyonu

Kayabaşı Kanyonu Fotoğrafı Büyütmek için Tılkayın ...

ÇINARALTI / BOZKURT

ÇINARALTI / BOZKURT   ÇINARALTI / BOZKURT KASTAMONU ...

Yorumlar